włoskie jedzenie Kraków

Świetna restauracja z włoskim jedzeniem
Chcesz dobrze zjeść? Wśród licznych opcji, które proponuje kuchnia europejska powinno się zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że kuchnia włoska to kalejdoskop smaków, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Naszym rodakom włoska kuchnia, łączy się prawie zawsze z makaronem i pizzą i czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to również takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne włoskie potrawy

Pasty są bazą kuchni włoskiej. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do makaronu. rest włoska w krk Owoce morza, dodatki mięsne oraz przeróżne przyprawy, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejnym charakterystycznym daniem jest pizza. Wprawdzie nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto i mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z serem. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również canelloni, tortellini, ravioli i szeroki wybór słodyczy – np. tiramisu czy panna cotta. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- ricotty, mozarelli lub grana padano.
Zobacz film