Krakow Restaurant italian Cuisine

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest smaczne, sycące i ceszy oko. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pasty. Bardziej wrażliwi próbują mniej znane potrawy takie jak canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji należy zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele składników rzeczywiście pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się też mniej znane włoskie potrawy, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to duża różnorodność oraz dania z różnych części Włoch. Dobra włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to nie oznacza, że że nie jest pyszna Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wina z Włoch

Żadna restauracja włoska, która pretenduje do tytułu bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie powinna ignorować wina. Posiłek z całą pewnością musi zawierać również aperitiff. Odrobina białego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. restauracja włoska Kraków Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie franciacorta a także monti z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna mieć różnorodną kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film