Kraków pomocny biznesmenom

Głównym spośród największych problemów w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie miasta są nie przygotowane do tak wielkiego natężenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez wzrost ilości aut na krajowych szosach. Dlatego jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które powinno podjąć prawie każde województwo jest zainwestowanie środków w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i komunikacja miejska to najważniejszy obszar, który pozwoli poprawić zadowolenie mieszkańców a także usprawni całość gospodarki Krakowa.

Wśród innych miast, nowe projekty komunikacyjne w grodzie Kraka silnie się wybijają. Mieszkańcy w głosowaniu opowiedzieli się za budową metra, jednak przed tym jak metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba włożyć dużo środków . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni elektryczną siatkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec kolejowy wraz z galerią handlową.
Poza tym, w planach miasto przewiduje budowę przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami oraz naprawy istniejących tras autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają w codziennym życiu. Warto jednak pamiętać, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.Majchrowski prezydent
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne drogi, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka oraz na zachodniej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków wymaga dodatkowo kolejnych remontów i inwestycji, by jeździło się po mieście dobrze. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Mimo to widać jasno, że wszystko jest na najlepszej drodze do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę miło i z zadowoleniem.